Powrót do Nasi Duszpasterze

Ks. dr Maciej Radzikowski – wikariusz

Ks. dr Maciej Radzikowski

Pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej, uzyskując tytuł magistra teologii z zakresu liturgiki. 30 maja 2009 r. został wyświęcony na kapłana przez Jego Ekscelencję abp. Henryka Hosera. W latach 2009-2015 pracował jako wikariusz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Następnie w latach 2015-2022 był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie. W roku 2020 uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk teologicznych na podstawie przygotowanej przez siebie dysertacji „Powołanie i rozwój diecezji warszawsko-praskiej w latach 1992-2017”.
Od  2020 r. do 2022 r. był odpowiedzialny za Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Biskupiej naszej diecezji.

Od sierpnia 2022 r. posługuje jako wikariusz w naszej parafii.