Ogłoszenia duszpasterskie 9.10.2022 r. – 28 Niedziela Zwykła

• Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Dom św. siostry Faustyny w Ostrówku.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11:30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.  Po tej Mszy św. spotkanie dla rodziców tychże dzieci będzie w dolnym  kościele.
  • Również dziś, uczniowie klas ósmych oraz starsi, którzy pragną rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania (nowa grupa) mają swoje spotkanie w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W poniedziałek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od Mszy św. o godz. 830 do wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Prosimy o zapisywanie się na listy na następne poniedziałki. Musimy być pewni, że cały czas jest kilka osób w kościele.
  • Jutro, przez Nowennę, połączoną z Nabożeństwami Różańcowymi (zawsze o godz. 17:15, rozpoczniemy przygotowanie do wspomnienia bł. Jerzego Popiełuszki, które przypada 19 października. W tym dniu już teraz zapraszamy do kościoła zwłaszcza na 1800 – na Mszę św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego oraz możliwość ucałowania relikwii.
  • W czwartek w 13. dzień miesiąca, po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna.
  • W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
  • W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
  • W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  • Dzisiaj po Mszach św. odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Czynne prawo wyborcze posiadają wszyscy parafianie, a więc mieszkańcy terenu naszej parafii, którzy ukończyli 18 rok życia. Zachęcamy, by przy wyjściu z kościoła pobrać kartę do głosowania i po zaznaczeniu krzyżykiem swojego kandydata wrzucić kartę do urny.
  • W dniu wczorajszym 8 października 2022 r, w Konkatedrze Warszawsko-Praskie Jakub Niewczas i Łukasz Nowak zostali promowani na Ceremoniarzy, Krzysztof Zawicki i Rafał Nowakowski zostali promowani na Lektorów. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.
  • W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Henryka Zawadę oraz + Marcina Pucha. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

– sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.