Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021 r. 31 Niedziela Zwykła

• Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku udziału we Mszy św., dlatego Msze św. będą odprawiane wg. porządku niedzielnego z jedną różnicą. O godz. 13:00 będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu, a po niej procesja żałobna połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Natomiast we wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. O godz. 17:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna wokół kościoła i wypominki. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Pragniemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
  • Jak co roku od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

• W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Apostolat Złotej Róży zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów. Szczegóły u ks. Łukasza .
  • Natomiast 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłan uda się do chorych parafian. Można wyspowiadać się podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16:30. W pierwsze piątki jest dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. Również tego dnia w kościele o godz. 19:30 nabożeństwo dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
  • 6 listopada, w pierwszą sobotę miesiąca, w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. O godz. 16.30 spotkanie Kół Żywego Różańca; potem o godz. 17:00 Nabożeństwo I Soboty i Msza św. o godz. 18.00.
  • Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Po Mszy św. o godz. 11:30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13:00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.
  • Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie cmentarza. Pod adresem mailowym parafii można zadać pytanie o konkretny grób podając imię i nazwisko osoby w nim pochowanej. Można też przyjść lub zadzwonić do kancelarii parafialnej w celu wyjaśnienia sprawy konkretnego grobu.
  • W następną niedzielę 7 listopada po Mszach św. przedstawiciele integracyjnego przedszkola i integracyjnej szkoły podstawowej działającej przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym, będą zbierać ofiary do puszek. Celem zbiórki jest rozbudowa szkoły, w której uczą się między innymi dzieci z autyzmem.