Ogłoszenia duszpasterskie 30.11.2014 r. – 1 Niedziela Adwentu

• Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  • Ofiary zbierane na dzisiaj na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r. Również dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz odbudowy spalonego dachu bazyliki katedralnej pw. Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.
  • Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Przychodzimy na nie ze świecami opatrzonymi lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kiosku.
  • W okresie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700. Od poniedziałku do soboty Msze św. w tym okresie będą więc w dni powszednie odprawiane o godz. 630 (roraty), 830 i 1800.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Do opłatków, jak co roku dołączamy życzenia świąteczne od duszpasterzy oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz szereg informacji, m.in. program rekolekcji Adwentowych. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Dodatkowa Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 1700. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
  • We wtorek zapraszamy czcicieli św. O. Pio i św. Michała Archanioła na spotkanie modlitewno-formacyjne. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1800. Zapraszamy szczególnie tych, którzy przyjęli i tych, którzy pragną przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy po Mszy św. roratniej o godz. 630 na Fatimski różaniec Wynagradzający a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy XV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Niedzielę 07 grudnia na Mszy św. o 1130 poświęcenie tzw. Cudownych Medalików.
  • W  następną niedzielę o godz. 19.00 w dolnym kościele, zapraszamy na film o św. Joannie Beretta Mola, niezwykłej kobiecie, która oddała swoje życie, by jej córka mogła się narodzić. Film ten pokazuje wartość i świętość życia jako wspaniałego daru Bożego. Po filmie zapraszamy na krótką konferencję ks. Pawła wraz z wprowadzeniem do adopcji duchowej dziecka poczętego oraz krótką prelekcję Agnieszki Nowakowskiej nt. „Psychologicznych skutków syndromu proaborcyjnego.”
  • Zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę do Włoch za kanonizację św. Jana Pawła II. Wyjazd z parafii na 9 dni, od 24.04 do 02.05.2015 r. W bogatym programie: Msza św. przy relikwiach Jana Pawła II, nawiedzenie Całunu Turyńskiego oraz min. zwiedzanie Rzymu z katakumbami, Mediolanu, Asyżu, rejs statkiem do Wenecji oraz sanktuarium w Manoppello. Bez nocnych przejazdów, z noclegami w hotelach 4* i 3*. Cena 2420 zł i 100 euro. Szczegółowy program  na ulotkach i stronie internetowej parafii. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła, tel. 604 427 678.
  • Jest też propozycja pielgrzymki z naszej parafii do Ziemi Świętej za rok oraz na Cypr z parafii w Michalinie. Więcej w zakrystii.
  • Organizujemy wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego Naszej Diecezji na sztukę teatralną: „Miecz obosieczny” w wykonaniu kleryków. Wyjazd 14 grudnia, w niedzielę o godz. 1500. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1700 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do kiosku po świece i lampiony- tulipany oraz okapniki do świec.
  • Dzisiaj druga tura wyborów samorządowych – tak jak dwa tygodnie temu, zachęcamy do udziału w wyborach.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);
  • 6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne);