Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023 r. – I Niedziela Adwentu

• W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  • Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach celebrowanych w naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.30. Po Roratach ks. proboszcz zaprasza dzieci do salki na plebanii na kakao i drożdżówkę. W sobotę zaś szczególnie zapraszamy młodzież, która po Roratach będzie miała wspólne śniadanie.
  • Dzisiaj kolejna akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. W godz. 9.00 – 14.00 można w Domu św. Józefa oddać krew. Wszystkich, którym zdrowie na to pozwala, serdecznie zachęcamy do tego wspaniałego daru jakim jest krew ratująca życie.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
  • Zachęcamy do zabrania ze sobą do domu kalendarza adwentowego dla małżeństw, jaki został przygotowany przez nasz Kościół Domowy. Jest on wyłożony na stoliku z prasą katolicką.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Apostolstwo Złotej Róży zaprasza na różaniec po Mszy Świętej o 18.00. Msza Święta, jak i różaniec będą sprawowane w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, a po Mszy Świętej rozpocznie się całonocna adoracja eucharystyczna w tej intencji.
  • W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30, 8.30 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy Akatyst ku czci Bogurodzicy. 8 grudnia dodatkowa Adoracja Najśw. Sakramentu w Godzinie Łaski 12:00 do 13:00.  W ten piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Poprowadzi je o. Rafał Kupczak ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Za tydzień, jak co roku w drugą niedzielę adwentu, będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed kościołem świece na stół wigilijny, a w kaplicy obok zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  • W dniach 8 i 9 grudnia w sklepach Netto i Lidlu nasz Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę żywności. Zachęcamy do udziału w akcji.
  • Poświęcenie medalików dla dzieci I-komunijnych odbędzie się w niedzielę 10 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 11.30. Po Mszy Świętej będzie spotkanie dla rodziców tychże dzieci.
  • W najbliższą sobotę spotkanie dla kobiet (i nie tylko) z siostrą Anną Marią Pudełko. Konferencja w kościele po mszy świętej o 8.30, potem część dyskusyjna w sali na plebanii przy słodkościach i herbacie.
  • Przypominamy o trwającej akcji Wirtualna Choinka. Więcej na stronie internetowej.
  • Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.
  • Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone z tej okazji, a przeznaczone na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Program wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

• 12. Poniedziałek  Sienkiewicza (od ul. Granicznej do ul. Polnej)
  • 12. Wtorek – Górna (bloki), Polna (bez bloków), Puszkina (cała), Samorządowa, Spokojna, św. Józefa
  • 12. Środa –  3 Maja (bez bloków, od Kopernika do Jarosławskiej), Świderska (domy i bloki)
  • 12. Czwartek        Prusa, Reja, Wyszyńskiego
  • 12. Sobota Bluesa, Boczna, Botaniczna, Budziszewskiej, Drogowców, Dziekońska, Grota-Roweckiego, Łąkowa, Małkowskiego, Muzyczna, Noakowskiego, Orzeszkowej, Owalna, Przyszłości, Rodziewiczówny, Skośna, Skrajna, Telimeny, Walentego, Wodna, Zaciszna

Zachęcamy również, aby obserwować nasz parafialny profil na Facebooku, gdzie ksiądz Maciej będzie zamieszczał liczbę księży i kolejność odwiedzania domów na poszczególny dzień.