Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2024 r. – 30 Niedziela Zwykła

• Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w poniedziałek, 28 października, o godz. 19.00 w górnym kościele.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do końca października codziennie o godz. 17:15.
  • Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w środę 30 października, w godz. 18:30-20:30 w Domu Św. Józefa. Zaplanowane są tańce, zabawy edukacyjne i poczęstunek. Zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych i przyniesienia ciast lub przekąsek. Bal organizuje krąg Domowego Kościoła z naszej parafii.
  • W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku udziału we Mszy św., dlatego Msze św. będą odprawiane wg. porządku niedzielnego: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 (na cmentarzu!), 18:00 i 20:00. Mszy na cmentarzu o godz. 13:00 w intencji wszystkich tam spoczywających przewodniczyć będzie bp Romuald Kamiński. Poprowadzi on również procesję żałobną i poświęci figurę Madonny – pomnik Dzieci Utraconych.
  • W tym dniu przypada również pierwszy piątek. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Chorych Parafian z sakramentami odwiedzimy tydzień później – w piątek, 8 listopada. Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze w tym dniu o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Przypominamy o nabożeństwach pierwszosobotnich. Zapraszamy w sobotę rano na różaniec o 8.00, po nim Msza św. i 15-sto minutowa medytacja. Po południu tego dnia różaniec o 17.00, a po Mszy św. wieczornej procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze.
  • Przypominamy, że od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie kary za grzechy odpuszczone co do winy.
  • Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Sali na plebani spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. W ciągu całego roku w każdy pierwszy wtorek miesiąca różaniec z wypominkami o godz. 17:00, a o 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Również w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17.15 będziemy modlić się na różańcu w intencjach wypominkowych. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
  • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla najuboższych.