Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2017 r. – Ur. NMP Częstochowskiej

• Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy
    o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  • Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Msze Święte w naszym kościele w niedzielę za tydzień o godz. 10.00 i 11.30, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.
  • Dzisiaj od rana towarzyszy nam pułkownik Zenon Pawelak – proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Z racji obchodzonej dzisiaj Ur. MB Częstochowskiej – patronki naszej parafii, na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, odprawi również o godz. 11:30 – Główną Mszę św. – Sumę z procesją i wygłosi okolicznościowe kazanie. A po uroczystościach liturgicznych, ok. godz. 13:00 – Festyn Rodzinny – chcemy spotkać się na wspólnej zabawie. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: strażacka grochówka, fanteria, koniki, zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zabawy organizowane przez harcerzy itp. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Podczas Festynu ok. 13.00 na scenie wystąpi Marcin Wargocki, który będzie wykonywał między innymi piosenki ze swojej autorskiej płyty „GPS na niebo”. Serdecznie zapraszamy też na „Wieczór z Liebertem” na godzinę 14.30. Wykonawcami koncertu będą: Jarosław Kopaczewski i Bartłomiej Krauz. W programie usłyszymy śpiewane wiersze-songi Jerzego Lieberta (1904-1931) „poety doświadczeń religijnych” przeplatane lekturą jego „Listów do Agnieszki”. Na festynie Elżbieta Ruman, znana dziennikarka, będzie podpisywała swoją najnowszą książkę.
  • We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętych będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość podczas wszystkich Mszy św. oraz w piątek po południu od g. 16.30.
  • Zachęcamy też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 oraz modlitwy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. W pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nasze osobiste
    i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  • Uroczystości rozpoczęcia peregrynacji Kopii Jasnogórskiego Wizerunku będzie miała miejsce przed radzymińską Kolegiatą Przemienienia Pańskiego w sobotę, 2 września o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30. Również od września Msza św. w rycie trydenckim będzie odprawiana w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 9.30, zaś we wtorki i czwartki o godz. 6.15.
  • 23 września w ramach naszego pielgrzymowania organizujemy wyjazd do Kodnia i Leśnej Podlaskiej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
    i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).