- Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
- Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 11:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. co środowa Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
- Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
- W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
- W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17.00 i 19.00, za w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.30. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami.
- W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Ten gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Najświętszej jest też patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów podczas Mszy o godz. 18.00.
- Za tydzień w niedzielę 05 marca po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych. Po Mszy św. o 13:00 spotkanie dla osób, które przystąpią do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla Róż Żywego Różańca (również nowopowstałych róż różańcowych) odbędzie się 12 marca po Mszy św. o 13:00.
- W najbliższą środę o godz. 19.00 rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Następne spotkania będą odbywały się zawsze we wtorki o godz. 19.00.
- Od marca w soboty kancelaria będzie czynna tylko przed południem.