Ogłoszenia duszpasterskie 23.03.2014 r. – 3 Niedziela Wielkiego Postu

• Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.
  • Jednocześnie, aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej (w piątek) o godz. 17.00 i 19.00.  W niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 17.00.
  • Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne i szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 26 marca. Poprowadzi je Ojciec Edward Konkol ze Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów
    Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św.:
    7.00. 8.30. 10.00. 11.30, 13.00, 15.00, 18.00 i 20.00.
    W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami dla dorosłych
    o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
    Wtorek jest dniem spowiedzi – wtedy będą zaproszeni księża i starajmy się to wykorzystać.
    Również we wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła.

Adresy tych chorych prosimy zapisywać w zakrystii lub w kancelarii. W tym samym czasie odbędą się również rekolekcje dla szkół według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.

Każdego dnia rekolekcji zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od godz.19 do godz.20.

• Kancelaria w dniach rekolekcji będzie nieczynna. W sprawach pilnych trzeba zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku będą obchodziły pierwszą rocznicę Komunii św.
  • Pomimo że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msza św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
  • Uroczystość ta jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
  • Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i wykonanie tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
  • W łączności z papieżem Franciszkiem „24 godziny dla Pana” w par. Miłosierdzia Bożego w Otwocku (na Ługach) odbędzie się Adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością spowiedzi od 28 marca (piątek) godz. 17.00 do 29 marca (sobota) godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  • 29 marca o godz. 4.00 wyrusza pielgrzymka do Gietrzwałdu. Tych, którzy się zapisali prosimy o wpłaty dziś lub najpóźniej we wtorek.
  • We wrześniu planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch – szczegóły na stronie internetowej parafii. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
  • Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto samemu zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Letni obóz na Mazurach „Tygrysy” – organizowany przez ks. Mirosława Mikulskiego i Ks. Tomasza – naszego wikariusza (nr KRS: 0000026243) lub Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii (nr KRS: 0000071551) lub Caritas naszej Diecezji, prowadzącą m.in. Stację opieki paliatywnej przy naszej parafii (nr KRS: 0000223182).
  • W sklepiku do kupienia kwietniowy Mały Gość Niedzielny.