Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2013. – 25 Niedziela zwykła

• Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy do dolnego kościoła na pokaz filmu ODWAŻNI (Courageous). Filmy niezwykle wartościowy – polecamy! Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
  • W najbliższy wtorek (25 września) o godz. 19:30 w sali na plebanii rozpoczynają się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie.
  • Nasze miasto 28 września o g. 15.00 włącza się w akcję modlitewną KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa. Są już zgłoszone skrzyżowania/ronda: 3 Maja i Graniczna, 3 Maja i Polna, 3 Maja i Kard. Wyszyńskiego oraz Świderska i Kard. Wyszyńskiego. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
  • Za tydzień (29 września) spotkanie Róży Różańcowej Dzieci i Róży Różańcowej Rodziców po Mszy św. o godz. 1130 w sali na plebani.
  • Od najbliższej środy świetlica Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie działająca przy naszej parafii rozpoczyna po wakacjach swoją działalność. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku szkolnym od środy do piątku w godz. 1400 – 18.00. Zapewniamy opiekę pedagogów, pomoc w odrabianiu lekcji, korepetycje oraz gry, zabawy, naukę tańca. Dzieci otrzymają również podwieczorek.
  • Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Józefowie Błotach zaprasza na uroczystość 25 rocznicy ustanowienia w niedzielę 29 września o godz. 12.00 przy ul. Ks. Malinowskiego 34. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk, a po Mszy św. zapraszamy na festyn parafialny przy kościele.
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie (ul. Sienkiewicza 2) od września tego roku zaprasza na zajęcia raz w tygodniu. Więcej na tablicy ogłoszeń lub bezpośrednio w sekretariacie uczelni.
  • W związku z przypadającym 23 września wspomnieniem św. Ojca Pio w sklepiku wiele pozycji książkowych o tym Świętym w dobrej cenie, prosto z wydawnictwa Serafin Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. W sprzedaży także dwumiesięcznik GŁOS OJCA PIO.

W tym tygodniu patronują nam:

• 23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 IX – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 IX – Święty Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe).