Ogłoszenia duszpasterskie 22.02.2015 r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

• Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.
  • Dziś kończą się rozpoczęte w Środę Popielcową kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, ale pamiętajmy, że czas pokuty Kościoła trwa nadal. Pierwszy tydzień Wielkiego Postu jest Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, która przychodzi łatwiej w tym pokutnym okresie.
  • Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny AD GENTES.
  • Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z procesją w niedziele o godz. 17:00 Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00 – ZAPRASZAMY.
  • Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 18:30 – 19:00.
  • W minioną niedzielę odbył się w naszej parafii kolejny dzień krwiodawstwa. Zarejestrowało się 49 osób z czego krew oddało 41 osób. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę panujący sezon chorobowy, który wykluczył wielu stałych krwiodawców. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dawcom, kandydatom na dawców, a także osobom, które włączyły się w przygotowanie Kawiarenki Krwiodawcy i sponsorom akcji. Następny dzień krwiodawstwa odbędzie się 10 maja, na który już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Jezuici z Falenicy zapraszają na wielkopostne rekolekcje dla małżeństw pt. „Przebaczenie – droga trzech dni”. Poprowadzi je o. Grzegorz Ginter SJ. W programie konferencje, adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość spowiedzi i modlitwy wstawienniczej. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Rekolekcje odbędą się w dniach 6-8 marca 2015. W piątek i sobotę rozpoczynamy o godz. 19.00. W niedzielę zaś o 17.00 Eucharystia kończąca rekolekcje, a po niej agapa. Miejsce: Warszawa Falenica, ul. Olecka 30, aula św. Edyty Stein.
  • W sklepiku modlitewniki z rozważaniami Drogi Krzyżowej oraz Gorzkie Żale.
  • W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Jeśli kogoś nie zastaliśmy w domu, lub nie trafiliśmy, a chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem, można to uczynić umawiając się dzisiaj w zakrystii na indywidualną wizytę w najbliższą sobotę. Oto plan kolędy w tym tygodniu:
  • 23.02. Poniedziałek   Kopernika bloki 11a i 13 (1)
  • 24.02. Wtorek           Kopernika 15 (2) Kopernika 11 (2)
  • 25.02. Środa              Błękitna bloki 1a, 1b i 2 (3) Polna blok 9a (1)
  • 26.02. Czwartek        ul. Piłsudskiego (4)
  • 27.02. Piątek              Polna bloki 19a i 19b (2) Piłsudskiego 10 bloki 1-6 (3)
  • 28.02.  Sobota            WIZYTA NA INDYWIDUALNE ZAPROSZENIE