Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024 r. – 16 Niedziela Zwykła

• Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
  • Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Eucharystii o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po raz kolejny MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Z tej racji w niedzielę za tydzień po Mszach św. można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.

• Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy naszej parafii od 1 do 27 lipca 2024. Zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci uczestniczą w zajęciach artystycznych, sportowych, muzycznych i komputerowych. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje.
  • Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask. Dla zmarłych w ostatnim czasie Parafian pragniemy wypraszać dar życia wiecznego…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.
  • We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.
  • W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.
  • W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.
  • Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.
  • W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.