Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024 r. – Uroczystość Zesłania Ducha św.

• Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  • Zapraszamy na koncert wielkanocny w wykonaniu chóru Gaudete in Domino pod dyrekcją Doroty Dąbrowskiej. W programie utwory pochodzące z różnych epok – od renesansu do współczesności. Koncert odbędzie się w naszym kościele dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13.00.
  • Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 6:30, 8:30 i 18.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  • W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
  • Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość im. Grzegorza (w 15 rocznicę swojej działalności) zaprasza w najbliższą sobotę (25 maja) na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się koncert znanej piosenkarki Haliny Frąckowiak.
  • W przyszłą niedzielę przypada święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy. I jest pewna ciekawa inicjatywa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy wraz z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi na warsztaty muzyczne pt. „Pieśni Maryjne na Moście do Nieba”. Warsztaty odbędą się w środę 22 maja w godz. 18.00 – 20.00 w szkole Strumienie, poprowadzi je wokalistka i dyrygentka Anna Szaja. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert w naszym kościele w Dniu Matki 26 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Wspólne śpiewy odbędą się przy akompaniamencie i improwizacjach harfy Małgorzaty Komorowskiej. Po koncercie można będzie wesprzeć Most do nieba, czyli jedyne hospicjum dziecięce na Litwie prowadzone przez s. Michaelę Rak.

• Przypominamy, że Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. Trzecie Przykazanie Kościelne zobowiązuje nas, aby: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.” Niewypełnienie go jest grzechem ciężkim.
  • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (30 maja). Pragniemy aby, jak w roku ubiegłym, podczas procesji przy poszczególnych ołtarzach były wykonywane śpiewy responsoriów. p. Karolina dyrygentka chóru Cum Jubilo zapraszaj dotychczasowych członków chórów oraz nowych chętnych na próby. Najbliższe 22 maja (środa) i 28 maja (wtorek) o godz. 18:30. Poszukiwane są w szczególności głosy męskie.
  • Wspólnota Kobiet Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu, który zostanie ułożony w naszym kościele na uroczystość Bożego Ciała. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tui ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów i tui to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej czyli ok. godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości (więc również dzisiaj) o godz. 17.30.
  • W niedzielę za tydzień można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszki na fundusz pomocy dla potrzebujących. Zbiórkę organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.