Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022 r. – 4 Niedziela Adwentu

• Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).
  • W kaplicy przy zakrystii ministranci rozprowadzają opłatki na stół wigilijny.
  • Również dzisiaj harcerze w naszej parafii rozprowadzają Betlejemskie Światło Pokoju.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta oraz uchodźców – naszych gości z Ukrainy. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Wiele rodzin w Józefowie potrzebuje takiego wsparcia.
  • Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6:30.
  • W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  • Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Serdecznie zapraszamy na tę nocną liturgię.
  • Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

• Ofiary zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na fundusz obrony życia, a w drugi dzień świąt na budowę kościołów w naszej diecezji.
  • W poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Na zakończenie każdej Mszy św. pary małżeńskie będą mogły odnowić przysięgę małżeńską, zaś podczas Mszy św. o godz. 13.00 parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w . zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
  • Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie Bożonarodzeniowych szopek. Wszystkie szopki są bardzo piękne i trudno było wybrać zwycięzcę. Wyniki konkursu na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń.
  • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni i pomoc dla ubogich. Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednie na konto naszej parafii oraz za pośrednictwem platformy „Przelewy24” z naszej strony internetowej. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  • W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i w środę pragniemy udać się z wizytą duszpasterską:

19.12.  Poniedziałek   Westerplatte, Mała (2), Teatralna, Uśmiech (1),

20.12.  Wtorek            Zawiszy z blokami (5), Zaułek i Cicha (1)

21.12.  Środa  3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej, (3)

• Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.
  • Zmarłym w ostatnim czasie wypraszajmy łaskę nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.