Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2016 r. – 25 Niedziela Zwykła

• „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla dwóch grup przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Grupy młodszej i starszej. Spotkanie w dolnym kościele.
  • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  • Dziś 68. dzień krwiodawstwa przy naszej parafii. Od 9:00 do 14:00 pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy w specjalnym ambulansie pobierają krew od chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 lat do 65 lat. Po raz kolejny specjalnie na potrzeby akcji powstała także Kawiarenka Krwiodawcy, do której serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie można posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez nasze parafianki, a także przyjemnie spędzić czas. Pokażmy tym pięknym gestem, że bezinteresowna pomoc bliźnim nie jest nam obca.
  • Jutro 19-ty dzień miesiąca, więc jak zwykle Msza św. wieczorna będzie połączona z Nowenną za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i możliwością ucałowania relikwii.
  • W niedzielę za tydzień będzie można wesprzeć modlitwą i ofiarą do puszek misjonarza z Syberii.
  • Ruch Światło – Życie zaprasza młodzież w wieku od II klasy gimnazjum. „Spotykamy się w piątki o godz. 19.00, by modlić się, pogłębiać swoją wiarę, ale także rozmawiać i spędzać ze sobą czas”.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 28 września (środa) o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  • Od jutra w godzinach pracy kancelarii będą zapisywane intencje mszalne na rok 2017.
  • Prosimy aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę szlakiem Henryka Sienkiewicza dokonały wpłat.
  • 05 listopada organizujemy pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik.
  • Szczęść Boże! Bardzo proszę o ogłoszenie w najbliższą niedzielę: Spotkania dla Bielanek będą się odbywały  we wtorki o godz.16.30-17.15 w salce na plebanii. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 września-serdecznie zapraszam wszystkie chętne dziewczynki ze szkół podstawowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością
    i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
  • 20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
  • 21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym
    i Nowym Testamentem;
  • 23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.