Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2024 r. – 20 Niedziela Zwykła

• W czwartek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.
  • Natomiast w piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
  • W najbliższą, ostatnią niedzielę sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową. Podczas wszystkich Mszy Świętych uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę Świętą w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 11:30 odprawi prał. Bogusław Kowalski – proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Ap. w Warszawie. On też będzie kaznodzieją na wszystkich Mszach Świętych w tym dniu. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po uroczystościach liturgicznych zapraszamy na festyn rodzinny. Jak co roku przewidziano wiele atrakcji: strażacka grochówka, pompowana zjeżdżalnia, koniki, malowanie twarzy, fanteria itp. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 25 sierpnia – chcemy spotkać się, najpierw w kościele, a potem na wspólnej zabawie.
  • Zaraz po procesji wystąpi na scenie Kapela Retro, a potem Danuta Stankiewicz – nazywana Kolorowym Ptakiem Polskiej Piosenki. Całość poprowadzi Ryszard Nowaczewski. Będzie to piękna uczta dla ucha i dla serca.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci, organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście.
  • Będzie też strażacka grochówka, a Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie przygotuje również jak co roku poczęstunek. Potrzebujemy również ciasta – prosimy o ich upieczenie. W zakrystii już dzisiaj są do wzięcia blachy, w których możemy przygotować ciasta i przynieść w sobotę lub z rana w niedzielę za tydzień.
  • Gmina Józefów przystąpiła do opracowania Analizy Ubóstwa Energetycznego. W związku z powyższym zaprasza wszystkie osoby do wypełnienia i złożenia ankiety, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  • Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie Parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga…