Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018 r. – III Niedziela Adwentu

• Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  • I właśnie, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt, rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Michał Dziedzic – dyrektor Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii naszej diecezji. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1230 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii. Przez wszystkie te dni skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi.
  • Młodzież Oazowa po popołudniowych Mszach rekolekcyjnych (pon. – śr.) rozprowadzać będzie sianko. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a w tym samy czasie w Domu Józefa spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizują dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie (również podczas rekolekcji) o godz. 630.
  • W zakrystii lub w kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki. Po Mszy św. ministranci będą je rozprowadzać w kaplicy bł. Ks. Jerzego.
  • W sklepiku można nabyć świece CARITAS, kartki świąteczne, komplety kolędowe i kropidła.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. o g. 1600, w soboty o g. 1000.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

20.12.     Czwartek (3)       Wawerska (bez bloków) (3)

21.12.     Piątek (4)   Ogrodowa (4) z blokami

22.12.     Sobota (3)  Piłsudskiego ( bez bloków) (3)