Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2014 r. – 6 Niedziela Zwykła

• W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „A” czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.
  • Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Niedawno zakończony Rok Wiary odkrył przed nami wielkie bogactwo środków, które mogą nam pomóc nie tylko pogłębiać naszą wiarę, abyśmy potrafili o niej świadczyć w naszych środowiskach pracy, wśród przyjaciół, znajomych, a także czasem odpowiedzieć na pytania nieznajomych. Zechciejmy zatem sięgnąć po lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z komentarzami do niego lub też po inne pozycje książkowe czy też po prasę katolicką.
  • We środę 19 dzień miesiąca, a więc przed Mszą św. o godz. 1800 środowa Nowenna do MB Nieustającej pomocy, potem Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy.
  • W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto tak chlubnie, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr, że następcami Piotra mogą być tylko biskupi rzymscy. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy wsparli Akcję zakupu obiadów  dla potrzebujących  dzieci ze szkół i przedszkoli józefowskich.  Zebrane środki wystarczą na zakup ponad 900 obiadów, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym ( od lat 6) do korzystania z ferii zimowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie, w świetlicy działającej przy naszej parafii  w Józefowie. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie. Świetlica będzie czynna  od 17.02. do 28.02.2014. Planujemy również ciekawe wycieczki, jedna w każdym tygodniu. Serdecznie zapraszamy chętnych.
  • W tym tygodniu zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie za życzliwość parafian podczas „kolędowych” wizyt i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu pragniemy nawiedzić tych, którzy w wyznaczonym dniu nie mogli przyjąć wizyty duszpasterskiej. Można zgłosić taką potrzebę dzisiaj w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii.
  • Grupa parafian zbiera dzisiaj podpisy w obronie polskich lasów. Po Mszach św. można więc przy wyjściu z kościoła złożyć podpis pod wnioskiem o referendum w tej sprawie.