Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024 r. – 24 Niedziela Zwykła

• Pytanie „Kim jest Jezus?” powinno nieustannie do nas powracać. Życiem mamy pokazywać, że On jest naszym Panem, Mesjaszem, źródłem życia i szczęścia, nawet za cenę ofiary.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowania do bierzmowania w ubiegłym roku dziś po Mszy św. o 11.30. Młodzież klas ósmych oraz starsi, którzy w tym roku chcą rozpocząć przygotowania do bierzmowania będą mieli swoje spotkanie w niedzielę 29 września.
  • Dziś, w trzecią niedzielę września, w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za dziennikarzy i pracowników mediów, by przekazywali prawdę i wartości nieprzemijające.
  • W dniach 13-15 września w Domu św. Józefa odbył się 38. Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów. Dziś o 15.00 ogłoszenie wyników, a o 18.00 Mszę św. odprawi bp Romuald Kamiński.
  • Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu:  Poniedziałki: 9.00-18.00, różaniec o 17.30 w intencji Ojczyzny, Wtorki i środy: 9.00-9.30, Czwartki: 9.00-9.30, różaniec w int. powołań oraz w Pierwsze czwartki: adoracja całonocna.
  • We wtorek, 17 września, przypada 85. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach „Golgoty Wschodu” i prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  • We wtorek, 17 września o 19.30 w Domu św. Józefa rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy narzeczonych.
  • W środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W intencji młodych modlić się będziemy szczególnie o 18.00 na Mszy św. i poprzedzającej ją Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę 21 września ministranci z naszej parafii wyjeżdżają na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej, jaki odbywa się w Seminarium Duchownym. Rodziców ministrantów prosimy o zgłoszenie się do ks. Macieja w celu potwierdzenia wyjazdu i podpisania stosownej zgody.
  • Również w sobotę nasza Ochotnicza Straż Pożarna w Józefowie będzie przeżywać 90 rocznicę swojego powstania. Z tej okazji o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji naszych strażaków, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy dzieci na próby scholi w każdą niedzielę o 11.00 w salce na plebanii. Poszukujemy także osób chętnych do pomocy organizacyjnej i muzycznej.

• Bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej zacznie się spotkaniem dla rodziców w poniedziałek 23 września 2024r o godz. 19:00 w górnym kościele. Dzieci i rodziców zapraszamy we wszystkie Niedziele na Msze Święte o godzinie 11:30. Poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom I Komunijnym odbędzie się w Niedzielę 29 września 2024r. na Mszy Świętej o godzinie 11:30.
  • Są jeszcze wolne miejsca na zaplanowaną na luty 2025 r. pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja.
  • Ze względu na mniejszą liczbę księży oraz ich obowiązki, takie jak np. katecheza w szkole, zdarza się, że w tygodniu na Mszy św. jest tylko jeden ksiądz, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą, aby korzystać ze spowiedzi 15 minut przed Mszą św.
  • Od środy 18 września – w godzinach kancelaryjnych – rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2025. Msza Święta to wyjątkowy dar modlitwy, a składana ofiara jest wyrazem troski o naszą wspólnotę i jej potrzeby. Dzięki Waszej hojności możemy nie tylko utrzymać kościół, ale także wspierać księży oraz osoby pracujące na rzecz naszej wspólnoty. W dzisiejszych czasach, gdy wszystko drożeje, prosimy o uwzględnienie tych potrzeb przy składaniu ofiar za intencje mszalne.
  • Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.
  • W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.
  • W piątek, 20 września – święci męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.
  • W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.