Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017 r. – Ur. Trójcy Przenajświętszej

• Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
  • We wtorek 13 -ty dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
  • W czwartek, 15 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Po Eucharystii o godz. 1130 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 16 – 22 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
  • Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Dzisiaj po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
  • W najbliższą niedzielę o godz. 1800 neoprezbiter ks. Samuel Szociński (pochodzący z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie – Błotach) odprawi swoją Mszę św. prymicyjną oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy.
  • Będzie to również Niedziela Chleba.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Chór Cantus Cordis z Mińska na Białorusi. Przyjeżdża do Polski na Festiwal Sacrosong DWP 2017, który będzie miał miejsce przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku-Kresach. Wystąpi na Mszach św. o godz. 8.30 i 10.00. Po tych Mszach św. odbędą się też krótkie koncerty. Można będzie również wesprzeć finansowo Polaków, którzy za granicą pamiętają o swoich korzeniach.
  • Za tydzień (18 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księży Tomasza i Pawła z racji zbliżających się imienin oraz złożyć życzenia.
  • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Zapraszamy we wtorek po Mszy Świętej wieczornej i w środę po wieczornej Adoracji, czyli o godz. 20:00.  Mamy świadomość, że w tym roku Boże Ciało wypada dość późno i mało jest kwiatów kwitnących w ogrodach, które nadawałyby się do wykorzystania w dywanie kwiatowym. Jednak może znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować nawet kupione kwiaty, takie jak: goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów, to prosimy o przynoszenie ich w środę po Mszy wieczornej.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe).