Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2016 r. – III Niedziela Wielkanocna

• Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę (2 niedziela miesiąca) będą przeznaczone do dokończenie budowy Domu św. Józefa.Dzisiaj przypada szósta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Po Mszy św. o godz. 10.00 zostaną złożone kwiaty pod Tablicą Smoleńską. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele wielkanocne spotkanie Kół Żywego Różańca, a w dolnym kościele spotkanie dla rodzin, które będą gościły młodzież przyjeżdżającą z zagranicy do naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży.
  • W tym tygodniu w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości w sobotę (16.04.) przez Dziękczynną Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.
  • Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
  • W naszej parafii będziemy gościć ojca Piotra z Ukrainy, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła w jego misyjnej parafii. W parafii tej posługują również ss. Albertynki.
  • Za tydzień w niedzielę Msza św. o 11:30 a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Prosimy aby dzieci przyniosły świece.
  • W niedzielę za tydzień kolejny dzień krwiodawstwa przy naszej parafii. W godzinach 9.00-14.00, w krwiobusie na parkingu przy plebanii, krew może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat oraz w danej chwili nie ma przeciwwskazań, o czym decyduje obecny tam lekarz. Połączmy udział w niedzielnej liturgii eucharystycznej z dobrym uczynkiem na rzecz naszych bliźnich. Na nasz dar oczekuje wielu chorych. Po oddaniu krwi zapraszamy na poczęstunek do salki na plebanii.
  • 14 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Gniezna. Przyjmujemy już zapisy. W czerwcu planujemy pielgrzymkę do Poznania.