Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2023 r. – Ur. św. Bożej Rodzicielki Maryi

• W najbliższy wtorek, 3 stycznia, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Czwartek, 5 stycznia, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne oraz o duchowe macierzyństwo. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na konkretne godziny. Musimy być pewni, że nie zabraknie osób adorujących.
  • W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Pan Mirek – nasz kościelny – przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów.

• Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. W tym dniu po Mszach świętych o godz. 10:00, 11:30 i 13:00  dzieci przedstawią krótką scenkę kolędników misyjnych i potem zbiorą ofiary do puszek, które przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, będą wsparciem dla dzieci z Papui Nowej Gwinei. Ofiary składane na tacę w Ur. Objawienia Pańskiego, zostaną przekazane jak co roku na cele misyjne.
  • Z racji I piątku miesiąca przypadającego w Uroczystość, kapłan uda się do chorych 13 stycznia.
  • W sobotę o 1700 nabożeństwo I soboty i o 1800 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 1800. W tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej – serdecznie zapraszamy wszystkich członków.
  • W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu po Mszy św. o godzinie 18:00 (a przed Mszą św. o godz. 20:00) nasz chór „Cum Jubilo” zaprasza na świąteczny koncert.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu i rozwożenia paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Dzięki Państwa pomocy udało się obdarować 154 rodziny paczkami żywnościowymi. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W Nowym Roku kontynuujemy doroczną wizytę duszpasterską. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1630, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej oraz w biuletynie przy opłatku. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1030.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

• 01. Poniedziałek         Słoneczna (2)
  • 01. Wtorek      Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a, Puszkina za cmentarzem (5)
  • 01. Środa        Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2), Orla (1),
  • 01. Czwartek Leśna z blokami (3), Krótka (1)
  • 01. Sobota      Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Bluesa, Walentego, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny, Muzyczna (3), Jarosławska, Parkingowa i Wschodnia, Zagajnikowa, (2),
  • 01. Poniedziałek         Puszkina do cmentarza, Samorządowa (2),
  • 01. Wtorek      Piaskowa bez bloków (4), Tadeusza (1),
  • 01. Środa        Zielona z blokami (3),
  • 01. Czwartek Kardynała Wyszyńskiego, Prusa (4),
  • 01. Piątek        Długa, Krucza, Ślusarskiego (3),
  • 01. Sobota      Powstańców W-wy i Żytnia (4)