Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2014 r. – 5 niedziela zwykła

• Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Dzisiaj o godz. 12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
  • Dzisiaj kolejny dzień krwiodawstwa w Stacji Caritas przy naszej parafii w godzinach 9.00-13.00. Krew może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat oraz w danej chwili nie ma przeciwwskazań, o czym decyduje obecny tam lekarz. Połączmy udział w niedzielnej liturgii eucharystycznej z dobrym uczynkiem na rzecz naszych bliźnich. Na nasz dar oczekuje wielu chorych
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zwraca się z prośbą o wsparcie fundacji obiadów dla potrzebujących dzieci w przedszkolach i szkołach Józefowa. Zbiórka funduszy odbędzie się we wszystkich trzech józefowskich parafiach. Dzisiaj w naszym kościele po Mszach św. można włączyć się w tę akcję – serdecznie zachęcamy.

• We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to  łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Msze św. w tym dniu o godz. 6,30, 7,00, 8,30 i 18,00.
  • Zaś w piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla mnicha, i Metodego biskupa. W 1980 roku bł. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.
  • Grupa parafian pragnie zbierać podpisy w obronie polskich lasów. Za tydzień po Mszach św. można będzie złożyć podpis pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i podać swój pesel.
  • W tym tygodniu kończymy doroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie za życzliwość parafian podczas „kolędowych” wizyt i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na potrzeby parafii. Oto plan kolędy:

10.02.  Poniedziałek     Kopernika 15 (2) Kopernika 11 (2) Dworska (1)

11.02.  Wtorek      Polna bloki 42, 42b, 42c, 44 (2), Kopernika bloki 11a i 13 (1)

12.02.  Środa        Piaskowa bloki 51, 51a i 53 (3), 3 Maja bloki 98, 98a (2)

13.02.  Czwartek  Kościuszki (2), Polna bloki 9a (1), 19a i 19b (2)

14.02.  Piątek        3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d (5)

15.02.  Sobota       Piłsudskiego (4)