- Dzisiaj ks. Justyn Ziembiński głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
- Dzisiaj I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś o godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
- Zapraszamy w dniu dzisiejszym na „Wieczór z Liebertem” o godz. 18.50 (po Mszy św. o godz. 18.00). Wykonawcami koncertu będą: Jarosław Kopaczewski i Bartłomiej Krauz. W programie usłyszymy śpiewane wiersze-songi Jerzego Lieberta (1904-1931) „poety doświadczeń religijnych” przeplatane lekturą jego „Listów do Agnieszki”. Warto przyjść raz jeszcze do kościoła. Zapraszamy.
- W zakrystii kościoła można zapisać wypominki roczne. W najbliższy wtorek 7 listopada o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Również do 8 listopada włącznie codziennie o godz. 17.15 modlimy się na różańcu w intencjach wypominkowych.
- Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
- We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
- W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
- W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00. Uroczysta Mszę Święta w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy na nią wszystkich, zwłaszcza władze samorządowe, poczty sztandarowe, organizacje społeczne. To bardzo ważne, byśmy umieli spotkać się na modlitwie w intencji naszej Ojczyzny – intencji dziękczynnej i błagalnej zarazem.
- W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy serdecznie na VII Piknik Patriotyczny w niedzielę 12 listopada w godz. 11.00 – 15.00. Czeka nas wiele atrakcji, o których można przeczytać na stronie internetowej lub na plakatach O godz.13.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
- Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
- Za tydzień będziemy też gościć Siostry Franciszkanki Niepokalanej, Zgromadzenia zatwierdzonego w 1998 r. przez bł. Jana Pawła II. Będą rozprowadzać książki o tematyce maryjnej.
- W sklepiku jest już Oremus na grudzień oraz najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego i Anioła Stróża.
W tym tygodniu patronują nam:
- 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża (wspomnienie obowiązkowe);
- 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe).