Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2016 r. – 10 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Adoracja i Procesja Eucharystyczna.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  • Za tydzień w niedzielę o godz. 17:00 spotkanie dla wyjeżdżających na obóz Tygrysy.
  • W niedzielę za tydzień neoprezbiter ks. Piotr Domański odprawi o godz. 1300 swoją Mszę św. prymicyjną. Pamiętamy, że w minionym roku akademickim odbywał w naszej parafii roczną praktykę duszpasterską.
  • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakr. Bierzmowania.
  • Rodziny przyjmujące młodzież z Hiszpanii w ramach ŚDM w naszej  parafii  zapraszamy na spotkanie organizacyjne w następną niedzielę na godz. 19 do Sali parafialnej.
  • Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy św. wieczornej wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  • „Fundacja Razem w Dojrzałość serdecznie zaprasza wszystkich parafian na kiermasz, który odbędzie się przy naszym kościele w niedzielę 12 czerwca w godzinach od 8 do 14.30.  Nabywając książki dla swoich dzieci lub wnuków, będziesz mógł wesprzeć naszych podopiecznych –  dzieci z domów dziecka i usamodzielniających się wychowanków. W Roku Miłosierdzia, za wszelką życzliwość i hojność, z góry mówimy staropolskie Bóg zapłać.”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VI – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi
    z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”;
  • 10 VI – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy;
  • 11 VI – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.