Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2013 r. – 22 Niedziela Zwykła

• Witamy dzisiaj w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Tomasza Połomskiego; przychodzi do nas z parafii MB Częstochowskiej w Zielonce, gdzie był wikariuszem. Jego kapłańskie posługiwanie wśród nas ogarnijmy modlitwą – życzymy wielu łask Bożych oraz wytrwałości i radości w służbie Bożej.
    • Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, a potem w Festynie Rodzinnym. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Dziękujemy członkom Forum Chrześcijańskiego za przygotowanie poczęstunku (to wymagało naprawdę wielkiej pracy i zaangażowania), dziękujemy Strażakom za grochówkę, zespołowi FlayMay – rodzeństwa Muszakowskich z Otwocka, a także p. Stefanowi Luty i p. Pawłowi Markowskiemu oraz solistkom i solistom, którzy grali i śpiewali wieczorem na zabawie tanecznej. Kilka zabaw sprawnościowych przygotowali harcerze ze Szczepu Józefów. Poza tym jakże wielu ludzi dobrej woli włączyło się przygotowanie festynu i zabaw. Nie da się ich wszystkich wymienić, ale przecież widzieliśmy ich pracę i zaangażowanie.
    • Dzisiaj mija 74 lat od wybuchu II Wojny Światowej. W związku z tą rocznicą Msza św. o godz. 13.00 w intencji ofiar tej wojny, po Mszy św. chór Schola Cantorum Maksymilianum przedstawi okolicznościowy program słowno-muzyczny. Serdecznie zapraszamy.
    • Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 13.00 (przed występem chóru) krótka adoracja Najśw. Sakramentu (bez procesji), a o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
    • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich (zwłaszcza młodzież i dzieci) do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele na Mszach św. porannych i po południu od g. 16.30. W pierwsze piątki dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
    • Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci kl. I w niedzielę za tydzień 8 września podczas Mszy św. o 11:30.
    • Przypominamy, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o g. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. W niedzielę zaś o g. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Również w każdą niedzielę o g. 11.15 w dolnym kościele Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.00 – 18.00.
    • Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014.
    • Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
    • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
    • W  najbliższą sobotę (7.09.) o godz. 5.30 wyruszy z naszej parafii jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Miejsc wolnych już nie ma, a tych, którzy się już zapisali prosimy o wpłaty – jeszcze dzisiaj!