Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2015 r. – 27 Niedziela Zwykła

• Serdecznie witamy dzisiaj diakona Piotra Domańskiego. Przez najbliższy rok akademicki będzie odbywał w naszej parafii praktykę katechetyczno-duszpasterską. Prawie co tydzień po zajęciach w Seminarium Duchownym w piątek, sobotę i niedzielę będzie z nami. Życzymy wielu łask Bożych na drodze do kapłaństwa Chrystusowego i owocnych praktyk.
  • Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.15.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 wręczenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I spowiedzi i komunii świętej. Spotkanie informacyjno-organizacyjne dla Rodziców w niedzielę 18 października po Mszy św. o 11:30
  • Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania 25 października. Grupa młodsza i starsza po Mszy św. o 11:30.
  • W tym tygodniu, w środę, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.
  • Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do udziału w spotkaniu Kół Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00.
  • W sobotę 10 października rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • W niedzielę za tydzień, 11 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, zbiórka do puszek po Mszach Świętych za tydzień przeznaczona będzie na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia do Włoch Wyjazd z parafii na 9 dni, od 30.04 do 08.05.2016 r. W bogatym programie: Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II, nawiedzenie bazylik rzymskich i uzyskanie jubileuszowego odpustu oraz min. nawiedzenie grobu św. o.Pio, groty objawień św. Michała Archanioła, Manoppello, Asyż, Wenecja. Bez nocnych przejazdów, z noclegami w hotelach 4*.Cena 2450 zł i 100 euro. Szczegółowy program na ulotkach i stronie internetowej parafii. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła, tel. 604 427 678
  • Prosimy aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalisza potwierdziły swój wyjazd i dokonały opłaty.
  • W sklepiku OREMUS na październik i listopad oraz Mały Gość Niedzielny i Anioł Stróż. W stałej sprzedaży cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na budowę domu parafialnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000 (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r. (wspomnienie obowiązkowe).