Dotknij Miłosierdzia

Komunikat Abp. Hosera SAC w sprawie peregrynacji Znaków ŚDM w DW-P

Dotknij Miłosierdzia – to wymowne zaproszenie będzie hasłem kolejnego etapu peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji.

Od 8 do 21 sierpnia Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani nawiedzą 40 ośrodków parafialnych, placówek szpitalnych, kaplic zakonnych i dwa areszty śledcze. Nawiedzą także trasę naszej Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin.

Zachęcam wszystkich, do których przybędą Znaki Światowych Dni Młodzieży 2016 do gorącej modlitwy nie tylko w intencji tego wielkiego wydarzenia, do którego przygotowuje się Kościół w naszej Ojczyźnie i Diecezji. Niech będzie to okazja do duchowego zjednoczenia naszych wspólnot i zawierzenia w modlitwie wszystkich ich problemów Bożej Dobroci.

Światowe Dni Młodzieży przypominają to wielkie pragnienie serca św. Jana Pawła II, wypowiedziane do młodych: Jesteście nadzieją Kościoła, jesteście moją nadzieją… Jako Biskup Warszawsko-Praski powtarzam te słowa i zachęcam do trwania w modlitwie przy peregrynujących przez nasz Kościół lokalny Symbolach naszej wspólnej wiary i pokoleniowej odpowiedzialności za Kościół Powszechny, depozyt Ewangelii i bezmiar otrzymywanych łask.

Z serca błogosławię

/-/ Abp Henryk Hoser SAC Biskup Warszawsko-Praski

Szczegółowe informacje dotyczące peregrynacji znaków ŚDM w naszej Diecezji można znaleźć na: florianska3.pl.