Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2017 r. – Ur. Chrystusa Króla Wszechświata

• Dzisiaj powitamy w naszej parafii Matkę Bożą, która przybędzie do nas w Jasnogórskim obrazie o godz. 19.00. Po nabożeństwie powitania zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. UWAGA! Dzisiaj ostatnia Msza św. zamiast o godz. 20.00 rozpocznie się ok. godz. 19.20. Serdecznie zachęcamy wszystkich do skorzystania tego specjalnego czasu łaski Nawiedzenia Matki Bożej. Zachęcamy też do udziału w nocnej Pasterce dzisiaj o północy w intencji powołań – koncelebrze będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Zachęcamy do całonocnej adoracji. Niech nie zabraknie nas również jutro w kościele. Pomóżmy chorym dotrzeć jutro na Mszę św. o godz. 11.00. Jutro Msza św. wieczorna Pożegnania Matki Bożej o godz. 17.00 – nie będzie więc Mszy św. o godz. 18.00. Program nawiedzenia w biuletynach i na banerze w kościele. Program nawiedzenia w biuletynach i na banerze w kościele.
  • Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1300 podziękujemy Bogu za miniony Rok Kościelny – odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Również od I Niedzieli Adwentu można będzie zaopatrzyć się w Wigilijne Opłatki i świece Caritas.
  • Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11:30 spotkanie dla starszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz Parafialny Zespół Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących.
  • Tomasz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca 01 grudnia, a nie jak było zapowiadane w pierwszą sobotę miesiąca.
  • Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w październiku 2018 r. Informacje u ks. Tomasza i na stronie internetowej.
  • Od soboty (2 grudnia), rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej i w miesięczniku Nasz Józefów. Kancelaria w miesiącach grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

02.12.  Sobota (3)      ul. Piłsudskiego ( bez bloków) (3)

04.12.  Poniedziałek (3)        Pogodna i Wąska (bloki) (1) Urocza, Wewnętrzna i Klonowa (2)

05.12.  Wtorek (3)     Derkaczy, Teatralna, Uśmiech (2), Westerplatte (1)

06.12.  Środa (2)        Słoneczna (2)

07.12.  Czwartek (3) Mała (1), Armii Krajowej (2)