Ogłoszenia duszpasterskie 09.10.2016 r. – 28 Niedziela Zwykła

• Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy na godz. 17,15.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dokończenie Domu św. Józefa. Ostatnio zebraliśmy na ten cel w lipcu: 7 578 zł, w sierpniu: 6460 zł i we wrześniu: 10 143 zł. Bóg zapłać!
  • Również pozdrawia i przesyła swoje podziękowanie ks. Radosław z Syberii. Zebrał 18 426 zł.
  • Dzisiaj na Mszy Św. o 11:30 wręczenie dzieciom przygotowujący się do I Komunii św. różańców. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w dolnym kościele.
  • Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do specjalnie przygotowanych skarbonek ofiarę na ten szczytny cel. Bóg zapłać!
  • Zapraszamy dziś na projekcję filmu „Ufam Tobie” na godz. 19.00  do dolnego kościoła, po którym będzie modlitwa. Niech to będzie okazja w kończącym się Roku Miłosierdzia do zawierzenia siebie i bliskich Miłosierdziu Bożemu.

• Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.15.
  • W poniedziałek, 10 października, rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • We środę, po Mszy św. wieczornej, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W czwartek, w 13. dzień miesiąca, po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna.
  • W piątek 14 października naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
  • Niedziela za tydzień będzie „Niedzielą Chleba”. W tym dniu na znak łączności między ołtarzem w kościele, a naszym stołem w domu, będziemy mogli wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Akcję tę organizuje Parafialny Zespół Caritas, który zawiązał się w naszej parafii. Przy chlebie będą stały puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Na razie ta grupa nie jest zbyt liczna, potrzebujemy pomocy chociażby przy wydawaniu chleba – można swoją pomoc zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  • 23 października po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla starszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodsza grupa spotkanie będzie miała po Mszy św. o godz. 13:00.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik proszone są o uiszczenie wpłat za wyjazd – 90 zł.Dzisiaj pod kościołami józefowskich parafii trwa akcja „nie dla podziału Józefowa”. Chodzi o ewentualne skutki modernizacji linii kolejowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
  • Dzisiaj pod kościołami józefowskich parafii trwa akcja „nie dla podziału Józefowa”. Chodzi o ewentualne skutki modernizacji linii kolejowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.