Ogłoszenia duszpasterskie 7.08.2016 r. – 19 Niedziela Zwykła

• Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
  • Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.
  • We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.
  • W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę natomiast, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o g. 18:00, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja.
  • Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień (druga niedziela miesiąca) będą przeznaczone na dokończenie Domu św. Józefa.
  • Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas oraz w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybywali na wspólne oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń, którzy w ten sposób w nich uczestniczyli i wspólnie się modlili.
  • Osoby zapisane na pielgrzymkę do Fatimy, które nie wpłaciły jeszcze II raty, proszone są o kontakt z ks. Tomaszem.
  • Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 03.09.2016.
  • W sobotę 10 września organizujemy pielgrzymkę na Podlasie szlakiem Henryka Sienkiewicza.
  • „Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości związanej z obchodami 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 12 sierpnia br. (piątek) godz. 16:00 pod Pomnikiem Lotników Alianckich na Górze Lotnika”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;
  • 11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą;  habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.