Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2016 r. – 9 Niedziela Zwykła

• Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.
  • Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz dywanu kwiatowego.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 26 maja – 2 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300). Jeszcze 3 dni nabożeństw majowych, a w środę wkraczamy w czerwiec i będziemy modlić się litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  • Dzisiaj Msza św. o godz. 13.00 będzie dziękczynieniem za 25 lat działalności Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie w Józefowie. Po Mszy św. krótki koncert – zapraszamy.
  • We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i ostatnim nabożeństwie majowym.
  • W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
  • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 1800. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  • W I piątek (3 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Msze Święte o godzinie 630, 700, 830 , 1700 i 1800. Jest to też dzień imienin ks. Leszka – Msza św. w jego intencji o godz. 18.00 – zapraszamy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Również sobotę o godz. 19.00 Nabożeństwo Czerwcowe przy tzw. Szklanej Kapliczce – ul. Owalna 1.
  • Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. W niedzielę za tydzień (5 czerwca) w całej Polsce odbędzie się  zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Została zakończona akcja zbiórki nakrętek od butelek na Światowe Dni Młodzieży.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;
  • 3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników
    z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.