Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024 r. – 28 Niedziela Zwykła

• Dziś obchodzimy 24. Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła harcerze i skauci zbierają ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  • Po Mszy o 11.30, w dolnym kościele, spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
  • Dziś także nabożeństwo fatimskie – różaniec wyjątkowo o 17.00, a zaraz po nim procesja z figurą Matki Bożej.
  • Po wieczornej Mszy o 18.00 zapraszamy na koncert „Oto człowiek” w hołdzie
    bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, w 40. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Wystąpi zespół wokalny Bel Tempo z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.
  • Październik to miesiąc różańcowy – w naszym kościele nabożeństwa codziennie o 17.15.
  • Jutro, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za naszych nauczycieli i wychowawców.
  • We wtorek, 15 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. O 17.15 różaniec w intencji dzieci i ich rodziców, a o 18.00 Msza św.
  • W piątek, 18 października, święto Św. Łukasza – patrona lekarzy i pielęgniarek. Zapraszamy ich szczególnie na różaniec i Mszę o 18.00. Modlić się będziemy również w intencji ks. Łukasza z okazji jego imienin.
  • W sobotę, 19 października, przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, po której będziemy mogli ucałować jego relikwie.
  • Również w sobotę, w ramach zbiórki, nasi ministranci wyjeżdżają na wycieczkę, aby zwiedzać okolicę i poznawać historię Józefowa. Wyjazd jest organizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Józefowa. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.00.
  • Za tydzień po Mszy o 11:30 spotkanie młodszej grupy kandydatów do bierzmowania.
  • Za tydzień, po Mszach Świętych, nasi ministranci oraz Koła Różańcowe będą rozprowadzać kremówki. Zebrane ofiary przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie w niedzielę za tydzień organizuje zbiórkę na pomoc dla poszkodowanych powodzian z okolic Nysy i Głuchołazów. Zebrane środki przeznaczone będą na zakup, głównie: ogrzewaczy, osuszaczy, środków przeciw pleśni i niezbędnych sprzętów AGD. Za przekazanie darów najbardziej potrzebującym odpowiedzialni będą proboszczowie miejscowych parafii oraz sołtysi wsi.