Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2024 r. – 26 Niedziela Zwykła

• Wrzesień dobiega końca – już na dobre wróciliśmy do codziennych obowiązków. Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu parafii. Informacje o działających grupach znajdziecie na parafialnej stronie internetowej oraz w gablotach przy kościele.
  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają uchodźców, zwłaszcza tych z Ukrainy. Pamiętajmy o wszystkich w naszych modlitwach.
  • Dziś po Mszy św. o 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży, która pragnie rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Codziennie przed wieczorną Mszą św. o 17.15 zapraszamy na różaniec.
  • W najbliższy wtorek o 17.00 Wypominki, a o 17.15 Różaniec w int. zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych.
  • Apostolat Złotej Róży i dzieci poprowadzą różaniec w czwartek 3 października o 17.15 w intencji kapłanów i nowych powołań. O 18.00 w tych intencjach odprawiona zostanie Msza św., a po niej rozpocznie się całonocna adoracja. Prosimy o zapisywanie się na dyżury adoracyjne.
  • W piątek 4 października spowiadamy rano podczas Mszy św. i po południu od 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, a bezpośrednio po niej różaniec. Tego dnia również księża przed południem odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.
  • Przypominamy o nabożeństwach pierwszosobotnich. Zapraszamy rano na różaniec o 8.00, po nim Msza św. i 15-sto minutowa medytacja. Po południu tego dnia różaniec o 17.00.
  • Dzieci i rodziców zapraszamy we wszystkie niedziele na Msze święte o godz. 11.30.
  • Powstaje nowy krąg Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy małżeństwa do wspólnej formacji duchowej. Zainteresowani mogą się zapisać u ks. Łukasza.
  • Za tydzień po Mszy św. o 11.30 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  • Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na rzecz poszkodowanych w powodzi zebraliśmy ponad 34 tysiące złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Wasza ofiarność jest świadectwem żywej wiary i miłości bliźniego. Natomiast dziś przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na rzecz potrzebujących mieszkańców naszej parafii.
  • Za tydzień gościć będziemy s. Hieronimę – Albertynkę posługującą we Lwowie w Ukrainie. Będzie zbierała ofiary na dokończenie budowy przytuliska dla bezdomnych kobiet i matek wychowujących samotnie dziecko.
  • Dziś w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada święto Archaniołów. W naszym kościele, jak widzicie, pojawiła się figura św. Michała Archanioła, która jest darem od naszych parafian. Ten znak obecności św. Michała ma dla nas szczególne znaczenie – jest on patronem w duchowej walce, której wszyscy doświadczamy w różnych momentach życia. Chcemy zaprosić Was do szczególnej modlitwy za osoby zmagające się z nałogami i zniewoleniami duchowymi. Co miesiąc, w ostatnią sobotę miesiąca o 8.30 zapraszamy na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy modlić się w intencji osób zniewolonych i cierpiących z powodu nałogów, prosząc o ich uwolnienie i wsparcie. Szczegóły podamy niebawem.
  • Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych Parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Dzisiaj, w niedzielę, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, w których misji odnajdujemy „rozszyfrowanie” znaczenia ich imion: Michał – „któż jak Bóg”, Gabriel – „moc Boża” i Rafał – „Bóg uzdrawia”.