Ogłoszenia duszpasterskie 1.09.2024 r. – 22 Niedziela Zwykła

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Sumie Odpustowej oraz Festynie Rodzinnym. Szczególne podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w organizację i darczyńców. Dzięki zebranym funduszom Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie sfinansuje około 650 obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół i przedszkoli.
  • Dziś obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to także I niedziela miesiąca, z tej racji podczas nabożeństwa adoracyjnego po Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy za naszą Ojczyznę.
  • Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, dziś po Mszy św. o godz. 11.30.
  • Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli i katechetów. Zachęcamy rodziców do troski o wychowanie młodego pokolenia, interesowania się ich postępami w szkole i zadbania o uczestnictwo w lekcjach religii.
  • We najbliższy wtorek o godz. 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o 18.00 Msza św. w ich intencji.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek o godz. 8.30 Msza św. o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z rodzin matek modlących się w tej intencji oraz o prawdziwie chrześcijańskie życie dla tych rodzin. Po Mszy św. o godz. 18.00 Grupa modlitwy i pokuty za kapłanów zaprasza na różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Najlepiej w zakrystii podać swój telefon, aby organizujący dyżury mogli ustalić godzinę adoracji. Niech nie zabraknie osób adorujących.
  • W piątek, 5 września, okazja do spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. Przed południem księża odwiedzą chorych i starszych parafian z Komunią Świętą.
  • W pierwszą sobotę jak dotychczas o godz. 17.00 nabożeństwo I soboty, a o 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Na prośbę parafian przez kolejnych 5 pierwszych sobót będzie również możliwość uczestnictwa w porannych nabożeństwach pierwszosobotnich. O godz. 8.00 Różaniec, po którym Msza św. i medytacja nad tajemnicą różańcową. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  • W najbliższą sobotę o godz. 10.00 pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

• W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole i je pobłogosławić. Prosimy zatem uczniów o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych, abyśmy mogli je pobłogosławić.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00. Również adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 8.30. Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie: od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 10.30 oraz po południu we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • W przyszłą niedzielę, 8 września, w godz. 9.00 – 14.00 przy naszej parafii w Domu św. Józefa odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa osoba, która ukończyła 18-sty rok życia, a nie przekroczyła 60 roku życia. Zachęcamy każdego, kto kwalifikuje się do podzielenia się tym bezcennym darem życia.
  • Dzisiaj po Mszach św. w naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a w niedzielę za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  • W niedzielę za tydzień jesteśmy zaproszeni Mszę św. o godz. 11.00 oraz rodzinne świętowanie do Centrum Ruchu Szensztackiego w Otwocku przy ul. Bronisława Czecha 9/11. Więcej na plakatach.
  • Już teraz ogłaszamy, że pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego będzie we wtorek 17 września 2024 r. o godzinie 19.30 w domu Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich narzeczonych.
  • Osoby, które chciałyby zamówić Msze gregoriańskie – czyli kolejnych 30 Mszy w intencji zmarłej osoby, prosimy, aby zgłaszały się w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii.
  • W lutym 2025 r. organizowana jest z parafii pielgrzymka do Meksyku. Program można znaleźć na stronie internetowej, jest też wyłożony na stoliku z prasą. Zapisy u ks. Macieja.