Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2024 r. – 18 Niedziela Zwykła

• Przypominamy, że w czasie wakacji, w tygodniu spowiedź jest 15 minut przed Mszą Świętą.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.30.
  • We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. I pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. Tego dnia również o 17.00 nabożeństwo wypominkowe.
  • W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę – Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach ku czci tych świętych i wspólnej modlitwy.
  • Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.
  • Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  • Już teraz również zapraszamy na Parafialne Uroczystości Odpustowe w niedzielę 25 sierpnia oraz na Festyn Rodzinny.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci, organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście.
  • Ministerstwo Edukacji planuje zmiany w nauczaniu religii w szkołach. Od nowego roku szkolnego lekcje religii będą mogły łączyć uczniów z różnych klas i odbywać się tylko na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej. Ocena z religii nie będzie wliczana do średniej. W odpowiedzi cztery tygodniki katolickie organizują akcję „TAK dla religii w szkole. Protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży”. Zachęcają do wysłania protestu do minister Barbary Nowackiej. Formularze protestu dostępne są dzisiejszym Idziemy oraz Gościu Niedzielnym. Można to zrobić również przez Internet. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę konsultacji z Kościołem przy podejmowaniu decyzji dotyczących religii w szkołach. Lista do podpisu jest również wyłożona na stoliku za ławkami.

• Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych Parafian…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany].

W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje.

W piątek, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozofka, karmelitanka, patronka Europy, która poszukując prawdy, odnalazła ją w wierze w Jezusa Chrystusa i w Kościele.

W sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon rzymskiego Kościoła, który poniósł śmierć męczeńską przez spalenie na żelaznej kracie.