Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024 r. – 17 Niedziela Zwykła

• Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach pomodlimy się na Mszy św. o godzinie 18:00, a po niej odmówimy Różaniec w tej intencji. Różaniec poprowadzi Złota Róża, wspólnota modlitwy i pokuty za kapłanów.
  • W czwartek, 1 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
  • W pierwszy piątek możliwość spowiedzi podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 17:30. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W pierwszą sobotę o godz. 17:00 Nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Maryi i o 18:00 Msza św.
  • Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Święty Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.
  • Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
  • Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.
  • Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z obchodami 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej.

• Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.
  • Z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po raz kolejny MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Z tej racji dzisiaj po Mszach św. można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.
  • Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.
  • Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii, Święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu.

W środę, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia.

W czwartek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.