Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024 r. – 13 Niedziela Zwykła

• „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  • Trwa też w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (jeszcze dzisiaj i jutro). Prowadzi je ks. Stanisław Ławrynowicz, on też dzisiaj głosi kazania. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach pomodlimy się na Mszy św. wieczornej, a po niej odmówimy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa i Różaniec, który poprowadzi Złota Róża wspólnota modlitwy i pokuty za kapłanów.
  • W pierwszy piątek Msze św. możliwość spowiedzi przed i podczas Mszy św. przedpołudniowych oraz spowiedź po południu od godz. 17:30 i podczas Mszy św. o g. 18.00.
  • W pierwszą sobotę o godz. 17:00, przed Mszą wieczorną odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe.
  • W niedzielę 7 lipca po Mszy Świętej o 11:30 zapraszamy na konferencję przedchrzcielną wszystkich rodziców pragnących ochrzcić swoje dzieci i przyszłych rodziców chrzestnych.
  • Przypominamy, że na czas wakacji (a więc już od dzisiaj) w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Nie będzie też porannych adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek. Również czwartkowych wieczornych i pierwsze czwartki nocnej.
  • Dzisiaj po Mszach św. trwa zbiórka do puszek na misje prowadzone przez naszą diecezję w Sierra Leone.
  • Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie Parafian…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.