Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024 r. – 12 Niedziela Zwykła

• Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie powinno towarzyszyć nam zawsze i wszędzie. Jezus Chrystus jest naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. W czasie wakacji i urlopów postarajmy się dawać o tym świadectwo. Prośmy Boga o wiarę i odwagę.
  • Dzisiaj kazania w naszej parafii głosi ks. Jerzy Limanówka, pallotyn, prezes Fundacji Misyjnej Salvatti. Nasza parafianka, Magdalena Halska, w tym roku wyjeżdża jako wolontariuszka na misje do Wybrzeża Kości Słoniowej. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć jej misję, składając dobrowolną ofiarę do puszki.
  • Dzisiaj przy naszej parafii odbywa się Dzień Krwiodawstwa. W Domu św. Józefa w godzinach od 9.00 do 13.00 można oddać krew, ten bezcenny dar dla potrzebujących. W związku z akcją kawiarenka parafialna będzie dziś nieczynna.
  • Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To, obok Jezusa i Maryi, jedyny święty, którego narodziny czcimy. Przez jego wstawiennictwo będziemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Chrystusa. Msze Święte odbędą się o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
  • W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, a Święty Paweł głosił Ewangelię wśród pogan. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już w piątek wieczorem Mszą wigilijną. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40-godzinne Nabożeństwo, które potrwa 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca. Poprowadzi je ks. Stanisław Ławrynowicz. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 9.00 do 18.00, rozpoczynając i kończąc się Mszami św. o godz. 8.30 i 18.00. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski dla całej parafii. Szczegółowy plan nabożeństwa znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.

• Przed nami ostatni tydzień czerwca. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.30.
  • W niedzielę 30 czerwca po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjną parafię św. Augustyna w Sierra Leone, którą prowadzi nasza diecezja.
  • Rozpoczęliśmy okres wakacji. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli, 30 czerwca, w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00. Już w tym tygodniu nie będzie porannych adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek. Nie będzie również czwartkowych wieczornych adoracji oraz pierwszoczwartkowej nocnej adoracji.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy naszej parafii od 1 do 27 lipca 2024. Zajęcia będą odbywały się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci będą uczestniczyły w zajęciach artystycznych, sportowych, muzycznych i komputerowych. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje.
  • Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
  • W piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.
  • W sobotę, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.