Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024 r. – 11 Niedziela Zwykła

• W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.
  • Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicielkę Radia Warszawa, rozgłośni diecezji warszawsko-praskiej, nadającej na częstotliwości 106,2 FM. Nasza parafia była bohaterką anteny Radia Warszawa kilka tygodni temu w ramach cyklu PRZYSTANEK PARAFIA. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć naszą diecezjalną rozgłośnię składając ofiarę do puszki lub kupując przygotowane „cegiełki”: bluzy, torby i inne radiowe gadżety.
  • Dziś po Mszy o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.30.
  • W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w czwartkowy wieczór.

• Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie, jakie okazujecie, Drodzy Parafianie, wojennym uchodźcom z Ukrainy.
  • W najbliższą sobotę 22 czerwca o godz. 9 w naszym kościele, będzie miała miejsce konferencja o. Piotra Kwiatka, kapucyna, pt. „Psalmy drogą do poznania Boga i siebie”. Następnie w Domu św. Józefa przy herbacie, ciąg dalszy spotkania. Będzie możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania oraz okazja do nabycia ciekawych publikacji ojca Piotra. Serdecznie zaprasza Wspólnota Kobiet Betania.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania będzie głosił ks. Jerzy Limanówka, pallotyn, prezes Fundacji misyjnej Salvatti.pl.  W tym roku z naszej parafii na misje na Wybrzeżu Kości Słoniowej, jako wolontariuszka wyjeżdża nasza parafianka, Magdalena Halska. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć jej misję wpłacając dobrowolną ofiarę do puszki.
  • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (a więc już od niedzieli 30 czerwca) w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, czyli niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna tak jak obecnie: codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym ( od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy parafii p.w. MB. Częstochowskiej od 1 do 27 lipca 2024. Zajęcia będą odbywały się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci będą korzystały z naszego zaplecza dydaktyczno-rozrywkowego uczestnicząc w zajęciach artystycznych (glina, decoupage), sportowych, muzycznych, komputerowych. Zaplanowane są również wyjazdy autokarowe do Warszawy (ZOO, Sala Zabaw, Kino). Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje.
  • Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.