Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2024 r. – 9 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostrę Renatę ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza – misjonarkę z Republiki Afryki Środkowej. Opowiada o życiu i posługiwaniu w tym dalekim kraju i można wesprzeć je posługę ofiarą złożoną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  • Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. W związku z obecnością s. Renaty, zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich odbędzie się za tydzień, gdyż dzisiaj gościmy
  • Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Wieczorną Eucharystię odprawiamy wraz ze śpiewem nieszporów o Najświętszym Sakramencie, na zakończenie której odbywa się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.  Dzisiaj wyjątkowo procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13.00.W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

• Czwartek, 6 czerwca, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 18.00, nabożeństwie czerwcowym i procesji Grupa Modlitwy i Pokuty za Kapłanów zaprasza na Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 6:30, 8:30, 17:00 i 18:00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Bóg zapłać wszystkim przygotowującym ołtarze Bożego Ciała oraz biorącym udział w procesji. Serdecznie też dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud w powstanie dywanu z kwiatów, ku czci Jezusa Eucharystycznego. Za każdy, nawet najdrobniejszy, dar serca: ofiarowany czas, kwiaty, zielone gałązki, wkład pieniężny, pracę przy przygotowaniu i układaniu płatków kwiatowych, wszystkie działania organizacyjne oraz porządkowe. Niech misterne piękno tego świątecznego dywanu będzie przypomnieniem, że Jezus schodzi stale z ołtarza w naszą codzienność i chce w niej żyć!
  • Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.