Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  • Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza wszystkie mamy, po Mszy św. o godz. 18.00 na wieczorny koncert przygotowany przez nasze dzieci.
  • W czwartek, 30 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Po Eucharystii o godz. 11.30 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków lub niesienia poduszek. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • W Oktawie Bożego Ciała, od 31 maja do 6 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18.00 na Mszy Świętej, Nieszporach i procesji eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 13.00).

• Wszystkie chętne dziewczynki zapraszamy na próbę sypania kwiatków w środę 29 maja na godz.17.00. Prosimy też o zbieranie kwiatków do sypania i przyniesienie na procesję.
  • Wspólnota Kobiet Betania zaprasza do pomocy przy przygotowaniu kwiatów z których zostanie ułożony dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorek 28 maja po Mszy Świętej wieczornej. Spotykamy się w podziemiach plebanii. Prosimy o zabranie nożyczek, sekatorów i rękawiczek. Natomiast w środę 29 maja po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do pomocy przy układaniu dywanu kwiatowego.
  • Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
  • We wtorek 28 maja o g. 19.00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce przy ul Sosnowej 31. Zapraszamy.
  • Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa od 1 czerwca codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00; w niedziele o 17.30. W oktawie Bożego Ciała razem z Mszą św.
  • W niedzielę za tydzień (2 VI) będziemy gościć siostrę Renatę ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza – misjonarkę z Republiki Afryki Środkowej. Będzie opowiadać o życiu i posługiwaniu w tym dalekim kraju i można będzie wesprzeć ich posługę ofiarą złożoną do puszek. A zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności odbędzie się w niedzielę za 2 tygodnie.
  • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas organizuje przy wyjściu z kościoła zbiórkę na pomoc dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
  • Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie organizuje w dniach 9-16 listopada pielgrzymkę do Turcji „po drogach św. Pawła”. Więcej na plakatach.

Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.