Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023 r. – 22 Niedziela Zwykła

• Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, a potem w Festynie Rodzinnym. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy po procesji spotkać się na wspólnym świętowaniu. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego wielkiego dzieła. Jakże wiele osób zaangażowało się w przygotowanie Festynu, trudno ich wyliczyć; najważniejsze, że Bóg zapisał ich w „Księdze Życia”. Bóg zapłać tym, którzy ofiarowali fanty i ciasta. Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie  składa serdeczne podziękowanie i ogłasza, że dzięki zebranym funduszom uda się sfinansować zakup około 600 obiadów dla potrzebujących dzieci  z józefowskich szkół i przedszkoli.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne I niedzieli miesiąca.
  • Jeszcze dzisiaj
  • We najbliższy wtorek o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych i o 18:00 Msza Święta w ich intencji.
  • Spotkanie grupy Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio we wtorek 5 września ‘23 po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
  • W najbliższy czwartek, 7 września o godz. 8:30 Msza św. o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z rodzin matek modlących się w tej intencji oraz o prawdziwie chrześcijańskie życie dla tych rodzin.
  • Jest to pierwszy czwartek miesiąca, więc po Mszy Świętej o godzinie 18:00 Grupa Modlitwy i Pokuty za Kapłanów zaprasza na Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu.

• W piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nasz naród jest przeniknięty duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
  • W najbliższą sobotę o godz. 10:00 pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11:30 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Prosimy także o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych, abyśmy mogli je pobłogosławić.
  • W następną niedzielę tj. 10 września zapraszamy na spotkanie informacyjne rodziców i młodzież klas ósmych i starszych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00. Również adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorek i w środę po Mszy św. o godz. 8:30. Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie: soboty w godz. 9:00 – 10:30 oraz po południu od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 – 17:30.
  • Dzisiaj po Mszach św. w naszej Diecezji zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, za w niedzielę za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  • Już teraz ogłaszamy, że pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego będzie we wtorek 19 września ’23 o godzinie 19:30 w domie Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich narzeczonych.
  • W niedzielę za tydzień jesteśmy zaproszeni Mszę św. o godz. 11:00 oraz rodzinne świętowanie do Centrum Ruchu Szensztackiego w Otwocku przy ul. Br. Czecha 9/11. Więcej na plakatach.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.