Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023 r. –– Ur. Zesłania Ducha św.

• Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  • Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
  • We wtorek 30 maja ks. Maciej wraz z kolegami kursowymi będą obchodzić kolejną rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 18.00 odprawią oni Mszę Świętą w naszym kościele, na którą serdecznie zapraszamy.
  • W środę 31 maja o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn i ojców. Nie będzie natomiast spotkania Kół Żywego Różańca.
  • W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po Mszy wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja eucharystyczna w intencji powołań.
  • W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca, spowiedź podczas Mszy Świętych rano i po południu od godziny 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia przed południem księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w najbliższy piątek (2 czerwca) po Mszy Świętej wieczornej.

• Z racji pierwszej soboty miesiąca, 3 czerwca, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające, zaś o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
  • Spotkanie przed pielgrzymką do Libanu w sobotę 3 czerwca o godz. 19.00 w Domu Św. Józefa.
  • W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, a po niej, w czwartek 8 czerwca, przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, by podobnie – jak w latach ubiegłych – przygotować ołtarze Bożego Ciała.
    • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Parafialny Zespół Caritas,
    • II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,
    • III ołtarz – Kościół Domowy oraz Ruch Światło-Życie
    • IV ołtarz – Koła Żywego Różańca oraz okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.
  • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
  • Pragniemy aby, jak w roku ubiegłym, podczas procesji przy poszczególnych ołtarzach były wykonywane śpiewy responsoriów. Organista pan Filip oraz p. Karolina dyrygent chóru Cum Jubilo zaprasza dotychczasowych członków chórów oraz nowych chętnych na próby. Najbliższe 2 czerwca (piątek) o godz. 18.00. Poszukiwane są w szczególności głosy męskie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe (potem czerwcowe) w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej czyli ok. godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości (więc również dzisiaj) o godz. 17.30.
  • Rodziny  Kamińskich i Dobrońskich zapraszają we wtorek  30 maja 2023  r. o godz. 19.00  na tradycyjne, majowe  spotkanie modlitewne  przy ulicy Sosnowej  31 w Józefowie.
  • Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na fundusz pomocy dla potrzebujących Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Od dziś, zapraszamy w niedziele po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30 do naszej parafialnej kawiarenki w Domu Św. Józefa. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogli usiąść, porozmawiać, a w ten sposób budować relacje, aby nasza parafia była rzeczywiście wspólnotą. Na razie to początki, dlatego nie ma jeszcze pełnego wyposażenia, ale mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda się nam rozwinąć to dzieło.