Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022 r. – 24 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii diakona Romana Wojciechowskiego, który głosi kazania i ma dla nas propozycję formacji biblijnej.
  • Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
  • Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości.
  • Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.
  • We wtorek, 13 września, po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo fatimskie i procesja Maryjna, a po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej Świętego Archanioła Michała i Św. ojca Pio. Spotkanie odbędzie się w domu Św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
  • W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 6:20, 8:30 i 18:00.

• W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  • W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  • Zachęcamy wszystkich chętnych chłopców do zostania ministrantami i służby Jezusowi Chrystusowi w czasie Mszy Świętych i nabożeństw. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki (spotkania) ministranckie, które odbywają się w kościele w soboty o godzinie 10:00.
  • W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.
  • Również za tydzień zakończenie 37. Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2022”. Od godz. 10:00 do 14:00 projekcje filmów w Sali multimedialnej Domu św. Józefa. O 15:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a o godz. 18:00 Mszę św. odprawi biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Po Mszy św. ok. godz. 19:00 Okolicznościowy Koncert. Więcej na plakatach.
  • Za tydzień w niedzielę (18 września) w godzinach 9:00 do 14:00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Tym razem odbędzie  się  ona  wyjątkowo  na  hali  sportowej  ICSiR  przy ul. Długiej 44. Obowiązują zapisy u organizatora.
  • Rusza przygotowanie do małżeństwa dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 września (wtorek) o godzinie 19:30. Kurs obejmuje 10 półtoragodzinnych spotkań odbywających się cyklicznie we wtorki o godzinie 19:30 w domu Św. Józefa. Kurs przedmałżeński jest warunkiem koniecznym do udzielenia narzeczonym Sakramentu Małżeństwa.
  • Zapraszamy dzisiaj na koncert muzyki chrześcijańskiej „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego, któremu będą towarzyszyli utalentowani muzycy. Koncert odbędzie się w naszym kościele po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 19:00. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt autora. Na koncert wstęp wolny.
  • Dzisiaj po Mszach św. można będzie wesprzeć potrzebujących w Józefowie składając ofiarę do puszki. Zbiórkę organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.
  • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Grażyna Papis, + Henryk Główka, + Jadwiga Szostak oraz + Waldemar Jakubowski. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały, aby razem ze Świętymi mogli Go wielbić na wieki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.