Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021 r. 30 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na Misje.
  • Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na nabożeństwa codziennie o godz. 17:15.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych odbędzie się jutro, czyli 25 października po Mszy Św. o godzinie 18:00. Obecność więcej niż obowiązkowa.
  • Zapraszamy dzieci do udziału w scholii dziecięcej, która śpiewa w niedziele podczas Mszy św. o godz. 11:30. Próby odbywają się w Domu św. Józefa w niedziele o godz. 11.00, a więc przed Mszą św.
  • W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Jest czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie cmentarza. Pod adresem mail’owym parafii można zadać pytanie o konkretny grób podając imię i nazwisko osoby w nim pochowanej, albo zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu.

• W poniedziałek za tydzień, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu o godz. 13.00 będzie odprawiona za zmarłych Msza św. na cmentarzu. Po niej procesja żałobna połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Dziś przed kościołem są rozdawane ulotki informujące o zagrożeniach, jakimi są pogańskie zwyczaje związane z tak zwanym świętem zmarłych np. Halloween, które są promowane jako coś dobrego i normalnego, a dla katolika są czymś niedopuszczalnym. My katolicy czcimy życie, a nie śmierć.
  • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.