- W Niedzielę Palmową Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. W ten sposób rozpoczynamy Wielki Tydzień, bezpośrednio już poprzedzający Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
- Dzisiaj, jak co roku, Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych. Prace dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta można będzie zakupić po każdej Mszy św., a dochód w całości zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszego miasta.
- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. 1300 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, a o g. 1700 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
- Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi, otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski. Ostatnia już okazja do spowiedzi przed świętami w Wielką Środę, 23 marca – zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Pokutnym o godz. 1900 i po nim będzie możliwość spowiedzi i Adoracji Najświętszego Sakramentu.
- W czasie Triduum Paschalnego, czyli od W. Czwartku (2 – 6 kwietnia) Kancelaria nieczynna.
- W Wielki Czwartek rano Eucharystia celebrowana jest jedynie w katedrze. Jest to Msza Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Tego dnia w katedrze gromadzi się duchowieństwo diecezjalne pod przewodnictwem swego biskupa, aby odnowić przyrzeczenia kapłańskie.
- W parafiach natomiast celebrowana jest w tym dniu jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Po śpiewie „Chwała na wysokości Bogu” zamilkną dzwony. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy, upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Procesji tej towarzyszy śpiew: „Sław, języku, tajemnicę”, za który tego dnia można otrzymać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 1800. Adoracja w tym dniu do godz. 2000.
- W Wielki Piątek, upamiętniający mękę i śmierć Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. W Wielki Piątek adoracja Chrystusa w Ciemnicy od godz. 800 do 1800. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej (za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny), a po niej ok. godz. 2000 rozpocznie się Droga Krzyżowa po ulicach naszego miasta (trasą jak co roku: ul. Kopernika, Piaskowa, Graniczna i 3 Maja). Przyjdźmy na Drogę Krzyżową ze zniczami (lub świecami opatrzonymi lampionami). Osoby, które przygotowują poszczególne stacje – ołtarzyki w terenie proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii kościoła.
- Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zatem w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 800 Zapraszamy wszystkich wiernych. Prosimy, aby grupy parafialne: ministranci, bielanki, dzieci, młodzież, Róże Żywego Różańca zorganizowały adoracje Grobu Pańskiego. Zapraszamy tradycyjnie Straż Pożarną i harcerzy. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 800 do 1700. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do zakrystii lub otrzymać od ministrantów, przygotowaną w buteleczkach, przed wejściem do kościoła. Ofiary za wodę przeznaczone są na fundusz ministrancki.
- W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę. O godz. 800 rano będziemy celebrować tzw. Ciemne Jutrznie, zaś o godz. 1500 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
- W sobotni wieczór, o godzinie 2000 rozpoczynamy rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna (i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas). Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.
- W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 600 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W dalszej części tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000. Nie będzie Mszy św. o godz. 830.
- Triduum Paschalne w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dolnym kościele: W. Czwartek – godz. 2000, W. Piątek g. 1500 i W. Sobota – g. 2200. W Wielkanoc tak jak w każdą niedzielę Msza św. w rycie trydenckim w dolnym kościele o g. 930.
- W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce (więc i u nas) jest przeznaczona na KUL.
- Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do miejsc świętych we Włoszech z pobytem w Rzymie. Wyjazd z parafii na 9 dni, na długi weekend majowy (30.04. – 8.05.).
- Wznawiamy nasze autokarowe pielgrzymowanie po Polsce: A to Polska właśnie. W sobotę 09 kwietnia wyruszy z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zwiedzimy również katedrę na Wawelu.
- Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zbiera plastykowe nakrętki, aby przetopić je na Różańce, które otrzymają goście przyjeżdżający do Polski. Zachęcamy więc, by w ten sposób zadbać o środowisko i w najbliższym czasie przynieść jak najwięcej nakrętek po napojach do kościoła. Można będzie je zostawić w pojemnikach przy kancelarii lub zakrystii.
- W sklepiku ponownie jest dostępny film „Czy naprawdę wierzysz?” oraz OREMUS na kwiecień.