Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2015. – 21 niedziela zwykła

• Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.
  • Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modlimy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
  • Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
  • W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
  • 26 sierpnia (środa) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Jest ona patronką naszej parafii. Uroczystość ta jest u nas zawsze przenoszona na ostatnią niedzielę sierpnia; w tym roku wypada ona 30 sierpnia. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi ks. prałat Mirosław Mikulski. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji: strażacką grochówkę, domowy smalec, pompowana zjeżdżalnia, koniki, zabawy organizowane przez harcerzy itp. O godz. 14.00 wystąpi na naszej scenie nasz parafianin, śpiewający aktor, Arkadiusz Głogowski, akompaniament Tomasz Struzik. Również jak co roku wystąpi zespół FLYMAY Agnieszki i Roberta Muszakowskich. Mamy więc prośbę, by już dzisiaj zarezerwować popołudnie 31 sierpnia – chcemy spotkać się po odpustowych obchodach liturgicznych na wspólnej zabawie.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).W związku z obchodami patronki parafii, 05 września o godz. 5.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do drugiego autokaru w zakrystii lub w kancelarii.

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).