Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2015 r. – 14 Niedziela Zwykła

• Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy) spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Nadmie.
  • Z racji 1 niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Pamiętajmy, że wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy wszystkich przed tymi zagrożeniami.
  • W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) ulega nieco zmianie układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 630 , zaś w niedziele o godz. 930 (w dolnym kościele) i o 1300. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę rano. Nie działają również poradnie. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątki, a w sobotę będzie czynna tylko przed południem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała
  • 8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 VII – święci Augustyn Zhao Rong, prezbiter, i Towarzysze, męczennicy chińscy. Augustyn urodził się w 1746 roku a śmierć męczeńską poniósł w 1815 roku. Pozostali męczennicy chińscy reprezentują katolików różnych stanów, różnego wieku i z różnych miejscowości ( wspomnienie dowolne),
  • 11 VII – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.