Ogłoszenia duszpasterskie 28.12.2014. – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

• Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1300 uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu. Dzisiaj na godz. 1700 zapraszamy do kościoła na śpiewanie kolęd. Podtrzymajmy tę piękną polską tradycję wspólnego śpiewania kolęd.
  • Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We środę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  • W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Ta uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych – zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego: 700, 830, 930 (w rycie trydenckim), 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000.
  • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 1630. O godz. 1700 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W sobotę 3 stycznia o godz. 1830 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Za tydzień (4 stycznia 2015 r.) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 1300 i spotkanie Kół Żywego Różańca. Katecheza przed chrztem, dla rodziców i chrzestnych o godz. 1700.
  • Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.
  • 2 stycznia 2015 r. rozpoczynamy Wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:
  • 2.01.  Piątek       Mała (1) Pogodna (1) Urocza, Wewnętrzna, Klonowa (2)
  • 3.01.  Sobota      Sztumska, Włókiennicza, Wąska, 3 Maja (bez bloków – od Falenicy do ul. Kopernika) (5)
  • 5.01.  Poniedz.    Derkaczy, Teatralna, Uśmiech (2), Słoneczna (2)
  • 7.01.  Środa        Graniczna (2) Armii Krajowej (2)
  • 8.01.  Czwartek Wawerska bez bloków (3) Zaułek, Cicha (1) Szkolna, Skorupki (1)
  • 9.01.  Piątek       3 Maja (bez bloków – od ul. Kopernika do ul. Jarosławskiej), Zagajnikowa (4) Reja z blokami (1)
  • 10.01. Sobota     Zawiszy z blokami (4) Iglasta,  Rozkoszna (1)